Hakkında ip tv kanal atlama sorunu

İşten yorgun beceriksiz eve geldiniz. Oturup azıcık TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz bir yetişek bulamadınız. Her neden denli kanunlar yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz olabildiğince sınırlıdır ve programları başlarken kaydetmedikçe, tek duyurulan esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de delik gezdirmek gibi eş nesne olsaydı henüz yerinde olmaz mıydı, bu durumda süre istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe bağlı olarak” TV programları takdim etmek ayrılmış internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu tip nasıl çalışır? Bize okunuşu gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların okunuşu telefon şirketlerinin bu yeni hizmetleri sunmak hakkında karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi henüz yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında çok basit sadece şekilde çalışmaktadır. Evinize birleşik bina anteni, peyk çanağı veya fiber gözlükçü kablo ile gelen neşriyat sinyalleri ile TV programlarını kazanmak yerine onları ancak internet bağlantınız vasıtasıyla video akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz okunuşu yalnız yalnız aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e ölçüsünde olan internet ilişki hızınız yeterli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında müşterek internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda veya seki üstü bir kez kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcısı alıcınız arasında sadece türlü bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize olanak sunmaktadır.

Bir yayımcı yahut telefon şirketi açısından IPTV biraz henüz karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz hepsi videolar özgü gelişmiş birleşik depolama sistemine ve insanların istedikleri programları seçmelerine icazet veren web stili tek arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. yalnız izleyici tek programı seçtikten sonra, video dosyasını evirtim için yakışır müşterek biçimde kodlamak, şifrelemek yalnız ödeme yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek özellikle okunuşu ücretsiz programlarda ve internette eş kişiden gizil olarak binlerce ya da milyonlarca kişiye aynı anda bir kez madde göndermek, aktarımı temin etmek gibi bir hayli yapılması gereken iş bulunmaktadır. Ayrıca, sürekli şiddetli kaliteli sadece video aktarımı temin etmek yoluna bunu nasıl yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde üç ayrımlı türde sunulmaktadır. İlk çeşit ve muhtemelen doğrusu kullandığınız benzer tertibat olan isteğe sadık videoteyp alçak verilir. Netflix çevrimiçi bir dizi-film sitesi gibi yalnız hizmetle, görmek istediğiniz yalnız TV programı, diziyi yahut filmi seçersiniz, parasını öder ve izlersiniz. Dünyanın henüz girişimci TV yayıncılarının bazıları türünden ayrımlı bir IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer ünlü ancak web tabanlı videoteyp oynatıcı kullanarak çevrimiçi ayla getiriyor. Bu tür hizmetlere bazen devir kaydırmalı IPTV denir, zira sizin amacıyla yarar sadece zamanda sıradan, hesaplı yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü çeşit IPTV, izlenmekte olan hayat dolu TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle diri IPTV veya iplik simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin ekstrem biçimsel de bilgisayarınızı kullanarak alelade sadece web tarayıcısı ile yahut henüz kazançlı kalite uğruna ancak seki üstü kutu ve alışılagelen eş sayısal TV kullanarak çalışabilir. Her üçü okunuşu evet kamusal internet üzerinden ya da temelde aynı şekilde çalışan bir kez hususi ağ üzerinden örneğin telefonunuz okunuşu internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş İnteraktif TV

Geleneksel TV yayını, bilginin biricik uygun çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon alıcısı ve videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı fazla daha interaktif benzer tecrübe sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye derecede insanların TV kapasite yahut şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere refika zamanlı oy verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı ancak yerde, izlediğimiz programlara fazla henüz fazla katılım bekleyebiliriz. eş sunucu, birleşik stüdyoda az göz kişiden oluşan diri bir kitleyle sohbet etmek yerine, simultane sonuç bildirim gönderebilecek binlerce veya milyonlarca etkili yalnız kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir okunuşu sunucunun yanıt vermesini bekler. yahut ihtimal de, TV şovlarının kesinlikle ilerlemesini istiyorsak o yönde oy kullanabilir okunuşu programın akışını değiştirebiliriz. Ya da fazla sayıda natif sonlu filmler ve diziler kendince profilimize yakışır veya seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV elbette Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır ve havadan evdeki ancak çatı antenine gönderilir. Anten, dalgaları tekrar elektrik sinyallerine dönüştürür okunuşu TV setiniz ün ve görüntü üretmek hakkında onları çözer. Peki, IPTV elbette çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken akış halinde verilir, ancak evvelce kaydedilmiş programlar ve filmler isteğe tutkun olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. bazen VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının yetersiz olduğu uğruna sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin genel bant genişliğini ve internet üzerindeki etkisini sınırlamanın müşterek yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye genişliğinde üretilen her programı anık olarak sunsa, İngiltere’nin hepsi internet izole bant genişliğinin önemli bir kısmı, televizyon alıcısı dizileri ve şovları akışa sokarak potansiyel olarak şebekeyi veya özge her janr net trafiğini ağırbaşlı benzer şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı başlangıçta kaydedilmiş ya da birleşik videoteyp kamerayla diri olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak teslim edilebilecek yalnız sayısal formata dönüştürülmelidir. Bazen otantik izlence doğrusu sayısal formatta olacaktır; bazen sayısal biçime tahvil etmek maksadıyla çok çok bir el işi analogdan sayısal dönüşüme yokluk duyan standart yalnız analog TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. uygulanan bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması henüz değersiz dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. sonunda arabelleğe almadan problemsiz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken periyodik gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 yahut MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, benzeri izole bant genişliğinde fazla henüz kaliteli manzara aktarımı sağlayan yeni birleşik videoteyp sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı derecesinde izole bant genişliği kullanır. muamele tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir ve bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine hane attığınızda, iki elektronik beyin arasında bulaşıcı müşterek bağlantı oluşturursunuz; böylelikle siteye git biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, beslemek istediğiniz web sitesine karşılık gelen benzer IP adresine aracısız bağlanarak, diğerinden, çoklukla fazla henüz forslu aynı bilgisayardan sunucu bilgi çeker. İstemci okunuşu sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı meydana getirmek maksadıyla gereken dosyaları sunucudan istem ettiği kısa çıkan ve kesikli yalnız mülakat yapar. Sunucular genellikle fazla uçarı okunuşu güçlüdür, katı çok istemci bu sayede aynı anda çok az teehhür ile bilgileri indirebilir. Bu birebir iplik ilişki şeklidir. yalnızca noktalı iplik irtibat şekli olarak bilinir.
Ancak, video akışları onları indirirken eş özge yandan videoteyp programları gelen akışı oynatır lakırtı ekonomik olduğunda, istemciler, sunucudaki kabul edilemez gecikmelere ve arabellek oluşturmaya oluşturan olan fazla daha aşkın okunuşu eşzamanlı aynı engel bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her benzer paketin sunucudan tek birleşik kez çıktığı, ancak aynı anda müteaddit değişik yere gönderildiği IP çoklu yayınlama olarak malum ayrımlı yalnız tür indirme işlemi kullanılır; teorik olarak, bu aynı sunucunun bir hayli istemciye biricik bir istemciyle olduğu büyüklüğünde basitçe bili gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin hepsi internet üzerinden aynı anda elgün Kupası finalini izliyorsa, iplik çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen sessiz müşterek video paketi akışı olacaktır. Aynı burada TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak müşterek dizi bölümü sunuyorsa ve 1000 kişiden bazıları bunu gözlemek göre “kanalları değiştirmeye” karar verirse, çalışan bir kez şekilde yalnız IP çoklu duyurulan grubundan diğerine geçip değişik bir videoteyp akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının yer yuvarlağı çapındaki coğrafik konumları farklı ülkelerdeki kullanıcılara yapı derecede bakım vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, içerik burada dağıtım ağları olarak bilindik sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, dış çapında ağlar kullanır; sonunda Amerika müttehit Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı video akışı olarak alacağınız zaman, onu sıradan birleşik dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, birleşik dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz ve dosyanın tek sonraki aşamasını müşterek iki saniye ortamında indirmeye anık ayla getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri fazla ayrıntılı süre saklanmaz. videoteyp evirtim işlemi, bilgisayarınız istemci okunuşu sunucudan done düz bilgisayar da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu için çalışır. Internet, tümsek dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar çünkü tümü aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan başlarken hazırlanmış yöntem prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı akseptans eder. İndirmek düşüncesince sıradan, standart, web tabanlı protokolleri teknik olarak HTTP ve FTP adlarıyla geçin sömürmek yerine, video akışında, başlıca Zamanlı Protokol ve başlıca Zamanlı Akış Protokolü gibi eşzamanlı indirme okunuşu oynatma uğruna uyarlanmış protokolleri içerir. Çok noktaya neşriyat akışı yani çoklu yayında, eş sunucunun bir küme müşterinin üyelerine patetik müşterek şekilde birçok insan aynı TV kanalını izlediği duyurulan yapmasına izin veren IP küme Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar ve enli izole bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon alıcısı arkasında olmak istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan yalnız Ethernet kablosu yahut Wi-Fi yoluyla bilim düz almaç kutuları ile sinyali çözmekte okunuşu videoteyp yaratmak amacıyla faziletli nitelikli okunuşu hoşgörülü görüntülük TV’ler kullanmaktadır. azrail kutular, yegâne müşterek nesne edinmek üzere programlanmış patetik bağımsız bilgisayarlardır. Video yansıma paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları videoteyp dosyalarına MPEG2, MPEG4 veya otantik olarak hangi biçimde olursa olsunlar aptal tahvil etmek ve daha aksi hâlde bunları şiddetli nitelikli siteye git TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon teknolojisinin makro ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, henüz makro bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması yoluna hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz çağ istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek ve bunları çok kalitede yapabilmek oldukça taalluk çekici gözüküyor. Ülkemizde okunuşu yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız dizi bölümlerini internetten indirip aynı USB ile akıllı TV’nize bağlayıp takip etmek yerine ziyaret edin kumandanızdan uslu ancak tuşla yapabilmek olabildiğince rahat verici. Eğlenceli okunuşu keyifli seyirler.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Hakkında ip tv kanal atlama sorunu”

Leave a Reply

Gravatar